Make your own free website on Tripod.com
Pitbull Home Safkan Pitbull Resimleri Pitbulla ilgili merak ettikleriniz!

 

 

 

Resimleri Tıklayıp Tam Ekran Görün!

                                

 

ANAYURDU Amerika (Amerikan Pitbull) diye geçiyor fakat ilk safkanlaştırma çalışmaları İngiltere de yapılmıştır.

RENK ÖZELLİKLERİ : Kızıl, açık kahve,beyaz, siyah ya da bu renklerle beyazın kombinasyonu. Kaplan deseni ve beyazla karışık kaplan deseni.

 

  YÜKSEKLİK: 35-45 cm 

  AĞIRLIK    : 10 ile 17 kg Arası 

  TÜYLER     : Kısa , atık ve   

  oldukça sert tüylüdür.

  ZEKASI oldukça yüksektir.

  İyi bakıldığında 14-15 yıl yaşar

  Karekteristik özelliklerinden biride   

  sahibini herkesten kıskanmasıdır.

 

                

 

Küçük bir görünüme sahiptir. Ama olağanüstü kaslı ve çevik bir vücuda sahiptir. Hangi açıdan bakılırsa bakılsın kasları rahatlıkla fark edilir. Küçük vücudun üzerinde büyük duran bir kafa sanki gücünü göstermektedir.

 

 

 

Bir çoğumuzun dövüş köpeği olarak bildiği boyut olarak çok büyük olmamasına rağmen güç ve atiklik bakımından oldukça dikkate değer bir köpektir. American Staffordshire Terrier olarak AKC tarafından standart köpek ırkları arasına dahil edilmiştir.

 

 

 

Dünyada dövüş köpeği olarak bilinen bir köpektir. Ama iyi bir aile köpeği ve koruma köpeği olabilir. Ev köpeği ve bodyguard olarak kullanılabilir.

 

 

 

 

Kısa tüyleri ve kaslı güzel görünümü ve maalesef insanımızın güç ve vahşete olan sevdası yüzünden ülkemizde birçok kişi tarafından beslenmektedir. Bu köpeği besleyenlerin ilk yapması gereken köpeğe çok iyi bir otorite kurmaları. Çünkü diğer ırklara nazaran biraz daha asi bir köpek. Bu nedenle mutlaka sizin patron olduğunuzu bilmeli. 

 

 

 

 

İnsanlara yaklaşımı yumuşak fakat hemcinslerine aynı müsamahayı göstermediği için gezdirirken özellikle köpeklerin bulunduğu bir alanda serbest bırakmamak faydalı olacaktır.

 

 

 

İyi bir eğitim gerekir.Yukarıda da bahsettiğimiz gibi itaat eğitimi çok iyi verilmelidir. Bu sizin işinizi kolaylaştıracaktır.

 

 

   Not : Pitbull veya başka hayvanların para veya başka amaçlar için dövüştürülmesine karşıyız.